Om Modular Finance

Modular Finance har sedan 2013 utvecklat kraftfulla men samtidigt användarvänliga digitala produkter för finansmarknaden. Bolagets verksamhet är indelad i affärsområdena Bank & Finans och Noterade bolag. Modular Finance erbjuder ett brett utbud av SaaS- och API-lösningar till företagskunder i Norden. Bolaget arbetar i dagsläget med den absoluta majoriteten av de största bankerna, institutionella investerarna och noterade bolagen i Norden. Modular Finance ägs fortsatt till största del av grundarna.

Petter Hedborg
CEO
petter.hedborg@modularfinance.se
+46(0)709 - 42 41 13
Måns Flodberg
Deputy CEO
mans.flodberg@modularfinance.se
+46(0)70 - 283 11 99
Rasmus Holm
CTO
rasmus.holm@modularfinance.se
Mikael Olsson
CPO
mikael.olsson@modularfinance.se
Rickard Linder
CFO
rickard.linder@modularfinance.se
Faw Azzat
Product Manager, MFN
faw.azzat@modularfinance.se
Erik Haglund
Product Manager
erik.haglundr@modularfinance.se
Pontus Bäfver
Product Manager
pontus.bafver@modularfinance.se
Daniel Fristedt
Product Manager
daniel.fristedt@modularfinance.se
Magnus Rönnlid
Product Manager
magnus.ronnlid@modularfinance.se
Carl Holfve
Head of Data
patrik.stenberg@modularfinance.se
Patrik Stenberg
Data Sourcing & Analysis
patrik.stenberg@modularfinance.se
Viktor Spindler
VP Engineering
viktor.spindler@modularfinance.se
Andreas Sjöroos
Developer
andreas.sjoroos@modularfinance.se
Joel Edström
Developer
joel.edstrom@modularfinance.se
Jonas Zeitler
Developer
jonas.zeitler@modularfinance.se
Mathias Hugosson
Developer
mathias.hugosson@modularfinance.se